Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Tesamovar 7137526



*

nr 713 7526


Tesamovar

pläter, England, 1800-tal, höjd: 39


Utrop:

700 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 september 2011
kl 19:54:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/9 00:27:00 1      400 kr
1/9 23:21:00 2      600 kr
4/9 09:22:18 3      750 kr
4/9 14:34:12 4      700 kr
4/9 14:34:29 4      800 kr
4/9 17:20:46 3      1.000 kr
5/9 12:31:05 5      900 kr
5/9 12:31:29 5      1.000 kr
5/9 17:58:30 6      Vinnande bud
5/9 18:38:19 3      1.200 kr


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter ramar tesamovar
  • 6062 Fotoramar
    Ett par, metall, yttermått inklusive ram: 31x21 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:48
  • 6005 Ram
    Förgylld, ramens innermått: 36X51 cm, yttermått in..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:11
  • 6527 Ramar
    ett par, Gustaviansk stil, porträtt, 36x25
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:12
  • 6742 Tavelram
    bronserad, ramens innermått: 31x39 cm, yttermått i..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:02
  • 6452 Tavelram
    Förgylld, ramens innermått: 20x25 cm, yttermått in..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:25




Ladda ner broschyr